egreen
12 بهمن 1401 - 17:23

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: اسفندماه امسال کنفرانس وحدت در عراق برگزار می‌شود

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: کنفرانس وحدت با حضور 500 نفر از علما در اواخر اسفندماه امسال در عراق برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام حمید شهریاری عصر امروز در مراسم تجلیل از همیاران و کنفرانس منطقه‌ای وحدت اسلامی که در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، با بیان اینکه در طول سال کنفرانس‌های مختلفی حول محور تقویت وحدت در سطح کشور برگزار می‌شود، اظهار کرد: بازتاب کنفرانس وحدت کردستان در کشور و خارج کشور موجب شده که این الگو را در استان‌ها و کشورهای دیگر پیاده کنیم.

وی با عنوان اینکه دشمن در تلاش است که پروژه ایرانی‌سازی را به عنوان یک پروژه وحشتناک در خارج از کشور جلوه دهد، اضافه کرد: پایان اسفندماه امسال کنفرانس وحدت با حضور 500 نفر از علما در عراق برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: شاید برخی اقدامات منتج به نتیجه نشود، اما این به منزله شکست نیست چرا که خداوند برخی از مومنان را با شکست و پیروزی آزمایش می‌کند.

شهریاری به اغتشاشات اخیر و اتفاقاتی که در کشور افتاد گریزی زد و گفت: دشمن در این فتنه با تمام قوا آمد فتنه‌ای که نسبت به سایر فتنه‌ها بی‌سابقه و آثار زیان‌بار زیادی داشت اما همین فتنه‌ها فرصتی برای شناسایی دلسوزان است.

وی به مکتب شهید سلیمانی و پیام این مکتب گریزی زد و گفت: مکتب شهید سلیمانی الگوی جوانان و مکتبی انسان‌ساز است که در برابر همه ابرقدرت‌ها ایستادگی کرده است.

وی از ایران اسلامی به عنوان محور مقاومت نام برد و  خاطرنشان کرد: در فتنه امسال، رسانه‌های معاند با دروغ‌پراکنی و بزرگنمایی طوری شرایط و وضعیت را جلوه می‌دادند که نظام ما در حال نابودی است.

شهریاری تصریح کرد: این‌روزها دشمنان دندان تیز کرده و کوچک‌ترین مشکل را بزرگ‌نمایی می کنند و دنبال استمرار پروژه کشته‌سازی هستند.

انتهای پیام/2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 1013465